DEIR Kooli vanemõpetaja psühholoog Vladimir Ponikarjov on psühhosotsiaalsete oskuste õpetamisega tegelenud juba  20 edukat aastat. Tema eesmärk on muuta tavaliste inimeste elu paremaks ja täisväärtuslikumaks.

DEIR Kooli vanemõpetaja dr. Galiya Yafyasova on arst ja psühholoog. Galiya huvi psühholoogia vastu tekkis tema arstipraktika käigus, kui ta pani tähele, et veenva sõnaga võib vahel rohkem saavutada, kui ravimeid väljakirjutades. Tegutsedes juba pikki aastaid psühholoogina on ta pühendunud inimeste tervisehädade ennetamisele ja  naisi huvitavates valdkondades koolituste andmisele.

Seminar "Isikliku Karisma kujundamine"

Milles seisneb karisma?

Väliselt tunneme me selle kohe ära kui näeme, kuid kuidas seda saavutada sisemiselt? Me saame seda tunnetada, sellel on emotsioonid, kusagil sügavamal on mingi kindel veendumus... Meie välimisest kestast tekib väline mulje, muljetest tekivad mälestused ja need antakses tulevikus järeltulijatele edasi juba põlvest-põlve!
„Karismaks võib pidada ebaharilikku ja silmapaistvat isiksuse omadust, tänu millele peavad teised inimesed meid üleloomulike võimete omajaks või vähemalt arvatakse, et meil on võimed, mis on tavainimesele kättesaamatud.“ Max Weber  (1864 - 1920)
Karisma abil juhime me teiste inimeste emotsioone ja see on justkui jäämäe veepealne osa, mis tundub esmapilgul ebaoluline ja ta ei jäta justkui erilist muljet, kui teda esimest korda põgusalt näha, kuid ta on hetkeliselt tuntav kui üritame teda muuta või talle vastu seista ja see kutsub esile sügava austuse kui proovime sama efekti ise korrata...

Isikliku karisma arendamine on meie ajal muutumas aina olulisemaks küsimuseks. Kirjandust, mis annaks kätte võimalused endas selliste omaduste arendamiseks, ei ole peaaegu üldse olemas. Kogu kirjandus on pühendatud karisma kirjeldamisele, mitte aga sellele, kuidas endas antud oskusi arendada. Sel seminaril kuulete, kuidas saab endas karismaatilise juhi omadusi arendada. Just see oskus võimaldab teil lahendada väga erinevaid küsimusi sotsiaalsete suhete vallas.

Seminari viib läbi DEIR kooli vanemõpetaja Vladimir Ponikarjov. Koolitus on vene keeles ja eesti keelse tõlkega.

 

Top